Събота, 22 август 2026 | Перник 22°

Лондонската полиция започна обиски по домовете на участници в безредиците

Лондонската полиция започна да извършва обиски с намерение да арестува участници в безредиците, предаде Асошиейтед прес.

Обиските започнали снощи, и до края на операцията ще бъдат изпълнени над 100 заповеди за арест, заявил за АП високопоставен представител на Скотланд ярд.

Броят на арестуваните може да бъде и много по-голям, посочва агенцията. Досега от началото на безредиците само в Лондон са арестувани 900 души, като на 371 от тях вече са били връчени обвинения в участие в грабежи и вандалски действия.

По улиците на британската столица продължават да патрулират над 16 хиляди полицаи. Въпреки, че през нощта в страната нямаше масови безредици, напрежението остава високо.

Премиерът Дейвид Камерън вече предупреди, че на беззаконието ще бъде сложен край, като за целта ще бъдат използвани всички необходими средства.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)