Evanescence с нова песен, част от саундтрак – „Afterlife“

Evanescence споделиха чисто нова песен, наречена „Afterlife“, част от саундтрака към аниме поредицате на Netfilx „Devil May Cry“, чиято премиера е на 3 април. Малко преди дебюта на шоуто, феновете получават песента от него, заедно с официално текстово видео.

„Аз съм абсолютно влюбена в шоуто, анимацията и историята“, коментира вокалистката на Evanescence singer Ейми Лий пред Billboard. „Винаги съм харесвала доброто аниме. И още от първата сцена в шоуто, вече знаех, че ще е добро. Креативно и подтикващо към размисъл, ужасяващо и красиво – класика.“

„Devil May Cry“ е базирано на дълголетния франчайз на едноименната видеоигра, създадена през 2001 от Хидеки Камия. И макар Лий да не е била запозната с играта, тя е изгледала в аванс целия първи сезон на шоуто на Netflix, преди да напише песента, заедно с DJ/продуцент/композитор Алекс Сийвер-Mako.

„Харесва ми. Толкова добре е направено. И е много красиво да го гледаш“, коментира продукцията тя пред „The Gamer“. „Искам да кажа, да – ужасно е и е зловещо, очевидно не е за деца. Но когато казвам „добре направено“, имам предвид историята, която е многопластова и си казваш „Леле, майко!“ Определено си непрекъснато на нокти.“

Evanescence все още работят по наследника на Тhe Bitter Truth (2021), макар да не е ясно дали „Afterlife“ ще бъде част от бъдещия албум.

Източник: zrockradio.bg

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини