Четвъртък, 20 август 2026 | Перник Слънчево 33°

Нова порция успехи за хасковските щанги

Представянето на хасковските щангисти на Държавното първенство в зала „Дружба“ продължава да е на високо ниво. След като досега Златимир Иванов спечели две титли при децата до 13 и при кадетите до 15 години, а Мария Колева стана втора при кадетките до 17 години, днес от клуба могат да се похвалят с още два успеха.

Вчера Мария Колева не успя да се пребори за титлата при кадетките до 17 години, но днес го направи при по-големите. Тя спечели златото в категория до 59 килограма при девойките до 20 години. Колева триумфира с резултати 54 килограма в изхвърлянето и 71 килограма в изтласкването.

Силно в състезанието се включи и Никол Лозева. В същата категория и възраст тя е трета. Лозева завърши с резултати 40 килограма в изхвърлянето и 50 килограма в изтласкването.

По-късно днес на подиума при юношите ще излезе Диян Янчев.

Треньори на хасковския клуб са Живко Архондев и Мая Иванова.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)