Диригентът Михаил Делчев с наградата „Александър Паскалев“ за цялостен принос

    Диригентът Михаил Делчев е носител на голямата награда „Александър Паскалев“ за цялостен принос в областта на литературата и изкуството от литературния конкурс „Южна пролет“ в Хасково. Отличието беше връчено на неговият брат д-р Янчо Делчев, защото музикантът от дълги години живее в Кралство Дания и дори е почетен консул на България в скандинавската държава.

    Отличена в жанра „Проза“ е Любослава Трайкова за книгата си с разкази „Корени и светила“. Носител на „Пегас“ за поезия е Калина Стоянова. Тя спечели наградата си за стихосбирката „Едно стихотворение“. Елица Ненкова е лауреат за Детска литература с  „Какво е лицето на вятъра: приказка с два края и един безкрай“.

    За пръв път от десетилетия церемонията по награждаването се проведе не на сцената на ДКТ „Иван Димов“, а в двора на Паскалевата къща.

    Журито присъди три съпътстващи награди за поезия и проза. Цвета Михайлова е наградена за стихосбирката „Самоопределения“, а Шанел Еркин за стиховете си, събрани в „Синини“. За проза е отличието на Михаил Стоянов и неговата книга „Машина за пуканки“.

    Филмовите сценарии на тазгодишната „Южна пролет“ останаха без приз, а в категориите за литературна критика и драматургия не се появиха участници.

    Източник: Haskovo.NET

    Видеа по темата

    Facebook коментари

    Коментари в сайта (1)

    • 1
      Ст
      Станчо
      2 0
      22:33, 25 апр 2025
      Не е за първи път от десетилетия... Миналата година беше в двора на Кирковото училище 🙂
    Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
    Последни новини