Над 10 млн. лв. приходи от нощувки реализирали хотелиерите в Смолянско за февруари

 

10 млн. 412 хил. лв. са приходите от реализираните нощувки в област Смолян за месец февруари тази година. От тях 7 509.4 хил. лв. са от българи, а 2 902.8 хил. лева са от чужденци, съобщи Николай Славов от Териториалното статистическо бюро в Смолян.

В сравнение с февруари 2024 г. приходите от български граждани се увеличават с 12.3%, а тези от чужди граждани – с 9.4%.

През февруари 2025 г. в област Смолян са функционирали 180 места за настаняване с 10 и повече легла, от които 79 са хотели и 101 други места за краткосрочно настаняване – къщи за гости, хижи, частни квартири. Броят на стаите в тях е 4 110, а на леглата – 9 187.

Реализираните нощувки са общо 125 327.

Най-много чужди граждани, посетили и пренощували в местата за настаняване на област Смолян през февруари 2025 г., са от Румъния – 33.5%, Обединено кралство – 16.1% и Ирландия – 11.4%.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини