Малки лазарки огласиха СУ"Йордан Йовков" в Кърджали

Малки лазарки огласиха с песни и танци тази сутрин Средно училище „Йордан Йовков“ в Кърджали. По повод предстоящия в събота Лазаровден момичетата от фолклорната група, възпитанички на Гинка Матева и Росица Христова,възродиха старата българска традиция. Пяха традиционни песни за празника и наричаха за здраве и благополучие.

Ръководството – стопаните на училището, посрещнаха благопожеланията на лазарките с радост и ги одариха, като ги поканиха догодина да не ги пропускат пак.

„Мили лазарки, пожелавам Ви светлината на този красив български празник да озари сърцата и домовете Ви с благоденствие. Пожелавам Ви светли и много усмихнати празници. Бъдете здрави!“, благопожела директорката Людмила Чаушева.

Клуб „Журналист“

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини