Отбелязваме Деня на Тракия в Кърджали

Изображение 1 от 2

    Днес честваме Деня на Тракия!

    Поклон пред подвига на българските войни, паднали край Одрин и из тракийските полета! Почит и към паметта на хилядите тракийски бежанци, намерили подслон в пределите на Родината и запазили в годините родовата памет!

    С поднасяне на венци и цветя тракийци от дружество „Тракийско сърце“ в Кърджали отбелязаха днешния 26 март – Деня на Тракия. Те отдадоха почит и поклон пред паметниците на легендарните войводи капитан Петко войвода и Димитър Маджаров, изразявайки признателност към героизма и саможертвата на тракийските българи и воините, сражавали се за свободата на отечеството.

    След краткия ритуал присъстващите обсъдиха с вълнение състоянието на паметниците. Председателката на дружество „Тракийско сърце“ Марияна Ликова увери, че чрез общинските съветници на БСП ще предприеме необходимите стъпки за поставяне на въпроса пред общинската администрация с цел неговото решаване.

    Теодора Каракостова

    Източник: Kardjali.bgvesti.NET

    Видеа по темата

    Facebook коментари

    Коментари в сайта

    Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
    Последни новини