Съдия Динчер Хабиб с лекция пред славейковци за трудовото законодателство

На 18 март 2025г. десетокласници от Средно училище „Петко Р.Славейков“ – Кърджали научиха какви са правата и задълженията им при сключване на трудов договор и постъпване на работа. Съдия Динчер Хабиб от Районен съд – Кърджали им представи конкретната тема като запозна младежите със сключването, изменението и прекратяването на трудовия договор, както и със защитата на трудовите права.

Голяма част от срещата  премина под формата на дискусия, в която съдия Хабиб отговаряше на въпросите на учениците, включително и за правата на непълнолетните. Той им обясни защо е важно при полагане на труд да бъде сключен договор, както и че ако нямат навършено пълнолетие, могат да започнат работа единствено със съгласието на родителите си и след разрешение от Инспекцията по труда.

Лекцията е част от поредицата срещи през настоящата учебна година по Образователна програма „Съдебната власт – информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и  прокуратури.“, в която магистрати от органите на съдебната власт представят пред ученици различни теми от областта на наказателното и гражданското право.

Това съобщиха от Пресцентъра на Окръжен съд Кърджали.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.

Още новини

Последни новини