Кърджали е сред градовете в страната с изключително интензивно жилищно строителство. Гурбетчиите влагат припечеленото с тежък труд в недвижими имоти. Това е двигател на строителния сектор. През последните години не остана парцел в града незастроен. Затова се посяга на междублоковите пространства. Дори на детските площадки. Не останаха и зелени площи. Бизнесът с нотариални актове на реститути процъфтява.
Мащабното строителство впечатлява гостите на града. Впечатлява и кърджалийци с обратен, негативен знак. Защото строителните машини разбиват улиците. Кал и прах от строежите се разнася навсякъде.
Самите нови собственици също недоволстват. Защото често до кооперациите няма улици. Чакат с години построяването на трафопостове,за да получат ток на цени за бита. Защото купуват без акт 16.
Недоволството на кърджалийци е всеобщо. Но воля за спиране на презастрояването все още липсва.
Текст и снимка:Георги Кулов