Украинската разузнавателна служба: Путин обявява победа на 24 февруари - на третата годишнина от войната

Руският президент Владимир Путин планира да обяви победа във „войната срещу Украйна и НАТО“ на 24 февруари. Това съобщава украинската разузнавателна служба в Telegram.

„В момента слуховете се разпространяват активно“, съобщава кореспондентът на германския в. „Велт“ Кристоф Ванер от Киев.

Новината за намеренията на Путин се съобщава още от украинският „Kyiv Independent“, както и британският „Daily Mail“.

„Русия се подготвя да обяви предполагаема победа във войната срещу Украйна до 24 февруари 2025 година“, се казва в съобщението на украинскот оразузнаване ,което цитират всички. „Освен това тези планове може да включват и победа на Русия срещу НАТО“, допълва още то.

В съобщенията на разузнаването Москва е обвинявана, че засилва усилията си за дестабилизиране на Украйна отвътре, разпространение на дезинформация и подкопаване на подкрепата от западните съюзници. Москва иска да посее отчаяние сред украинците. Разузнаването нарича руските действия спрямо САЩ „психо-кампании“.

Основните наративи на „враждебните информационни атаки“ на руското ръководство включват фрази като: „Нито Москва, нито Вашингтон се интересуват от мнението на европейците и украинците.“

От встъпването в длъжност на новия американски президент Доналд Тръмп, отношенията между САЩ и Киев са на ръба на разрива. След срещата на делегации от САЩ и Русия в Рияд – без участието на украинското ръководство, Тръмп и украинският президент Володимир Зеленски обмениха остри публични нападки.

Зеленски многократно подчерта, че не би приел преговори за страната си, в които Украйна не участва.

Той обвини Тръмп, че живее в „балон от руска дезинформация“. Тръмп пък нарече Зеленски „диктатор без избори“. В Украйна от началото на руската инвазия е въведено военно положение, при което не се провеждат избори.

Москва изглежда, че се е върнала на политическата сцена след срещата със САЩ в Рияд. Междувременно в Европа расте притеснението от разширяване на войната и извън Украйна. В Румъния вече беше проведена подготовка за евентуално разполагане на хиляди натовски войници в Украйна.

 

Източник: frognews

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта (1)

  • 1
    По
    подгответе се
    2 -2
    10:43, 22 фев 2025
    Скоро руския вероятно ще ни стане официалния език за съжаление. Америка ще се разпадне, с такъв президент скоро ще стане плячка. Европа вече получи този урок - години наред купуваше руски газ и смяташе че се разбира добре с Русия и ще живее в мир и хоп, нападнаха Украина и сега да се готвят следвсщите. Сега Америка започва да изгражда добри взаимоотношения с този престъпник и масов убиец. Защо американците очакват че на тях ще им се случи нещо по хубаво. Тръмп вероятно е с дименсия, а Мъск ... той по принцип винаги е на наркотици
Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.

Още новини

Последни новини