Вторият опит за бойкот на големите вериги хранителни магазини в Хасково се оказа пълен провал. Хората излизаха с препълнени колички, макар че не липсваха и такива, които казват, че подкрепят инициативата. Като например Веселин Лозев, който пазаруваше, за да почерпи близки и приятели за рождения си ден. Според него идеята за бойкота е добра, но е обречена на неуспех. „Защото българите не сме достатъчно солидарни“, допълни той.
„Силата на кварталните магазини е в отношението към клиента и конкурентните цени. Големите вериги пускат на промоции десетина артикула, но това е за да привлекат поток. Хората влизат за нещо, което е на промоция, но пазаруват и други стоки, които са на по-високи цени. Това е стратегията на големите вериги и в крайна сметка клиентът е ощетен. Защото подмамен от промоциите, купува стоки, които може да намери на по-добра цена в кварталния магазин. А най-силното ни оръжие си остава приятелското отношение с клиентите. В квартала всички се познаваме“, смята Еди Андреев, собственик на магазин в кв. „Училищни“.
„Работя в Германия и имам наблюдение към веригите и цените там. Във веригите са евтини по-некачествените стоки. Цените са им по-ниски понякога и от тези в България, но и качеството им не е по-добро оттук. В кварталните магазини хората купуват качествени неща, сигурни са за произхода, вярват на местните производители. В Германия самите потребители имат самосъзнанието, че трябва да се подкрепят местните търговци и производители. Това защитава малките магазини много повече отколкото такива протестни акции в България“. Това каза Радомир Гарилов, който работи в Германия като болногледач. Той подкрепя протеста и бойкота по принцип като идея, но смята, че държавата трябва да се намеси с регулиране на цените като въведе по-ниски данъчни ставки за основните хранителни продукти.
Подробности може да видите и чуете във видеото към статията:
Ууууууу , примоция
Ганьо Балкански
погачов
ани
12тия
Митко
4444
Аферим
Що така
Аферим
Асен кокорчев
Санко
Бойко