Хандбалистките на „Хасково“ с драматична загуба в последната секунда

Хандбалният „Хасково“ се завърна в женската „А“ група. След няколкогодишно прекъсване тимът отново започна в елитното първенство, а в първи кръг прие друг новак - „Спортист Кремиковци“.

Двубоят започна по-добре за хасковлийки, които поведоха в резултата, а на почивката имаха аванс от 4 гола, при 15:11.

След паузата гостите се върнаха в мача. На няколко пъти хандбалистките на „Спортист Кремиковци“ изравняваха, а при около 5 минути преди края дори поведоха с 26:27. Драмата се запази до самия финал. При оставащи 15 секунди резултатът бе 28:28. В оказалата се решителна атака гостите успяха да отбележат буквално в последната секунда и да спечелят с 28:29.

В следващия кръг „Хасково“ гостува на „Академик“ в Пловдив.

Източник: Haskovo.NET