Радина Величкова със злато в спринта на 100 метра на европейското за девойки

Исторически златен медал за България в най-атрактивната дисциплина в леката атлетика! Донесе го 16-годишната Радина Величкова в спринта на 100 метрана финала на европейското първенство за юноши и девойки до 18 г. в Банска Бистрица (Словакия). Спринтьорката ни финишира с време 11.46 секунди, което е национален рекорд. До този момент страната ни никога не беше печелила злато в тези възрастови групи.

Радина е един от най-големите таланти в европейската лека атлетика и се подготвя под ръководството на Ива Пранджева. След Величкова във финала на 100 метра останаха Шаде Лапортал (Франция) с 11.54 и Мия От (Естония) с 11.62.

Друг наш талант - Християн Касабов, спечели бронзов медал в бягането на 110 метра с препятствия с постижение 13.47, изпреварвайки само с една хилядна Тоби Райт (Великобритания). Победител в дисциплината стана италианецът Киян Ескалона с 13.22, а сребърния медал спечели Лука Домерг.

Източник: dnevnik.bg