Сестри Стоеви стартираха годината с победа

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани и Габриела Стоеви стартираха 2023 година с победа в турнира от сериите Супер 1000 в Куала Лумпур. В Малоазийската надпревара ще бъде разпределен награден фонд от 1, 25 000 щатски долара.

Родените в Хасково шампионки продължават напред след като днес записаха успех над двойката на домакините Пърли Тан и Тинаах Муралитаран с 21:19, 21:14 в мач с продължителност за 31 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева поведоха след 11:11 в първия гейм, а във втората част взеха аванс от 12:8 и без проблеми затвориха мача.

Следващите съпернички на българките ще бъдат Триса Джоли и Гаятри Гопичанд Пулела от Индия.

Габриела и Стефани ще участват и на турнира от сериите Супер 750 в Ню Делхи от 17 до 22 януари с награден фонд 900 000 щатски долара.