Холандия победи България с 3:0 гейма

Холандия победи България с 3:0 гейма (25:19, 25:20, 25:18) в мач от група "Е" на европейското първенство по волейбол за жени.

Първият гейм завърши 25:19. Играта започна изключително равностойно, първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на холандките. След това съперничките на България успяха да стигнат до преднина от три точки (11:8), при която Драган Нешич поиска пауза. Тя бе от полза за българките и те докараха резултата до 12:12. След това двата съперника започнаха да си разменят точки, резултатът бе равен почти непрекъснато.

Българките поведоха с 18:17, но холандките отвърнаха на удара и след четири последователни точки резултатът бе 21:18 за тях. В крайна сметка геймът завърши 25:19 в полза на "лалетата".

Вторият гейм завърши 25:20. В началото холандките дръпнаха напред в резултата, при първото техническо прекъсване водеха с 8:4. След него момичетата на Драган Нешич се окопитиха и докараха нещата до една точка разлика – 10:9, после стана 15:14, а при 16:14 дойде второто техническо прекъсване. След него Холандия отново показа по-добра игра и спечели гейма.

Третата част отново започна с превъзходство на холандките. Те с лекота поведоха с 3:0, а после и с 10:5. При 12:7 Драган Нешич поиска пауза. Въпреки това обаче съперничките на нашите продължиха да играят по-добре и при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:10. Стабилната игра на холандките продължи и те спечелиха с 25:18.