Галерията в Хасково продължава творческата година с обновен сайт

Изображение 1 от 3

Художествената галерия в Хасково „Атанас Шаренков“ продължава творческата година с нова визия в интернет. Сайтът на градската галерия, под чиято шапка е и галерия „Форум“ е, изцяло обновен.

„По време на принудителния двумесечен престой, когато заради наложените мерки за социална изолация затвориха галериите и изложбените зали, ние успяхме да свършим нещо, която обмисляхме отдавна. Именно това е подобряването на визуалното ни присъствие в интерактивното пространство, посочи директорката на галериите Татяна Форева.

Освен любопитна информация за гостуващите изложби и автори, скоро на сайта на Художествената галерия в Хасково ще могат да се видят и 3D изображения на част от експонатите в постоянната експозиция. Галерия „Шаренков“ притежава  богат фонд от произведения на популярни български и чужди автори, стари майстори на четката и на произведения от младото поколение артисти.

Сайтът се поддържа на български и английски език и в него скоро ще бъде предложена  възможност за интерактивна разходка в залите на Градската художествена галерия. На първа страница в момента сайтът представя новата изложба, подредена в галерия „Форум“, която е на децата от Школата по приложни изкустава“Колорит“ към Читалище „Заря“, с ръководител Веселина Делчева. Тя е посветена на първи юни.

Източник: Haskovo.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Още новини от Хасково

Последни новини