Жените с по-големи гърди понасят настинките по-тежко в сравнение с останалите, които имат по-малък бюст. Това твърдят полски учени, цитирани от изданието „Sun“.
Основната причина за това е, че дамите с по-големи гърди имат по-високи нива на хормона лептин.
Според данните, които са със сутиен с чашка F, хващат простудни заболявания средно 8,3 дни. От друга страна жените с размер АА преболедуват респираторните инфекции само 3,8 дни, а това е доста по-малко.
Учените смятат, че мазнините, които се натрупват в гърдите, пречат на работата на имунната система и най-вече справянето ѝ с възпалението в тялото.
Количеството лептин, който се произвежда в мастните клетки, е тясно свързано с процента мазнини в човешкия организъм. То има връзка с апетита и „подсказва“ на мозъка кога човек трябва да спре да яде. От друга страна той сигнализира на централната нервна система колко енергия е изразходвана през деня.
Дамите с големи бюстове прибягват до пълен курс на лечение с антибиотици 56 пъти повече в сравнение с останалите.
Резултатите от проучването са публикувани в списание „Архиви на сексуалното поведение“. Над 400 жени отговаряли на въпроси за това колко често боледуват от простудни заболявания през последните три години.
вирус
А