ЦСКА свали Левски от върха след скандали в дербито със Славия

ЦСКА измести лидера Левски от върха след изключително трудна и спорна победа над Славия с 2:1 на стадион "Българска армия".
Червените събраха актив от 47 точки, с една повече от вечния съперник. Успехът обаче дойде не без помощта на съдията, който отсъди доста спорна дузпа за 1:1 в 22-та минута. положението предизвика много коментари за откровена симулация на бранителя Котев.

Първи напред в резултата обаче излязоха "белите". В 12-та минута Дениран Ортега се разписа при перфектно изпълнено заучено положение от свободен удар.

Йордан Тодоров пък успя да реализира на два пъти от бялата точка. Първо той се разписа в спомената по-горе 22-ата минута, а вторият наказателен удар дойде в 77-ата минута, когато Карлос игра с ръка, след като бе преодолян от резервата Тонев.

Като цяло мачът бе много здрав за сметка на качеството на играта. Гостите действаха много опасно на контраатаки, като чрез Дубала и Ортега създадоха множество положения.

Червените обаче не спряха да натискат и в крайна сметка стигнаха до желания успех.

При 2:1 Тодоров пък можеше да запише и хеттрик, възползвайки се от лошо връщане с глава на бранител на Славия, но би на сантиметри покрай гредата.

13. Вихрен 20 6 1 13 14:26 19
14. Миньор (Перник) 19 4 6 9 13:29 18
14. Спартак (Варна) 20 3 7 10 13:28 16
15. Ботев 20 3 6 11 16:34 15
16. Беласица 20 3 5 12 15:37 14