Учени се натъкнали на неочаквана находка, когато обърнали камък. Те изследвали тарантулите в южната част на Бразилия, но тарантулата, която открили правела нещо невиждано до момента - гиганският паяк изяждал змия.
Тарантулата, наречена Grammostola quirogai, се хранела с тялото на змия алмаден (Erythrolamprus almadensis). Това е първият път, когато изследователи наблюдават тарантула, уловила змия в дивата природа. макар змията да не е голяма, все пак размерът ѝ в сравнение с този на паяка впечатлява учените. По точно, влечугото с което се хранела женската тарантула било дълго 39 см. За находката разказва LiveScience
Има случаи паяци да ловуват змии, например известната черна вдовица, която има силен токсин, но освен това разчита на паяжината си при улавянето, казват изследователите. Но тарантулите не правят паяжина за улавяне плячката си.
Най-вероятно змията просто е припълзяла по камъка на тарантулата или се е опитала да го използва, за да се скрие. Тарантулата вероятно е нападнала - паяците от този вид имат дълги почти 2 см зъби. Не е ясно дали отровата на паяка е достатъчно силна, за да подейства на този вид змия. Обикновено тези тарантули нападат други паяци и насекоми или малки влечуги, земноводни, птици или дори бозайници. Във всеки случай, късметът на тази змия бил да стане пиршество за тарантулата, но пък то било прекъснато от любознателните изследователи.