Огнено шоу и изпълненията на Мария Илиева вдигнаха градуса на публиката, изпълнила площадка „Спартак“ за празника на Хасково тази вечер.
Магията на сцената и мистичната музика възпламениха аудиторията, предимно младежи.
Последва най-новият спектакъл на фолклорен ансамбъл Българе – „Осмото чудо“. Последният проект на ансамбъла бе представен за първи път пред публика само преди три месеца в Бургас и Хасково е сред първите градове в страната, които се наслаждават на уникалния спектакъл.
"Осмото чудо" е пътешествие в света на неравноделните музикални размери в българския фолклор чрез комбинация от филм и динамичните ни народни танци и песни. Водач в това пътешествие е един верен приятел на България отпреди близо век - ирландският журналист Джеймс Баучер. Двата часа в магията на завладяващите български ритми в изпълнение на ансамбъл "Българе" са финален акорд на днешните тържества за празника на града.
Haskovo.net
Ззз
Анонимен
888
222
Ami
Даааа
123
Въпрос
H3174R
хйк
321
8787
появиха бих казал двама посредствени певци Любо Киров и Мария Илиева от чиито изпълнения се разбра ,че хасковлии са жестоки и това наистина се разбра когато се случи нещо в контекста на чалга песента "Спрях ли ти тока,бях ли жестока".Дойде време и да ансамбъл "Българе".Невероятни професионалисти,но не знам защо на мен не ми достигна нещо което да ме грабне от спектакълът.Може би тази мудност от разговорите на Бен Крос и опитите да се разясняват неравноделните тактове на българската народна музика ми дойдоха малко в повече,но въпреки това "Бългасе"грабнаха всяка българска душа.
Сега очаквам с нетърпение довечера"Лебедово езеро".Дано само там няма подобно на снощи човек от общината да прочете написани от друг думи и да ни прати да пасем крави.Все пак де ги лебедите,де ги кравите?
гражданин
Nik
Georgieva
Всички си познаваме народната музика, но малко могат да разкажат грамотно за нея. Мисля, че спектакълът беше както атрактивен така и образователен. Показаха танци от всички фолклорни области, и на информационните табла си изписваха размерите на музиката. Това се прави с цел не да отегчат публиката както се изразиха някои "разбиратели" в този форум, а да може всеки българин като чуе ръченица да знае, че е ръченица и да не пита това хоро ли беше. Честа гледка в кръчмите е като се засвири хоро, всички чакат да стане някой танцьор да поведе, за да не се изложат ако не са налучкали правилното. Поклон пред танцьорите и ръководството на ансамбъл "Българе"! Продължавайте да поддържате българския дух и живи народните ни танци!
Надежда
Възхитен