Лукoйл удари Левски с 3:2 в драматичен мач

Лукoйл Нефтохимик победи Левски Сиконко в завързан мач от Суперлигата с 3:2 гейма. Бургазлии загубиха оспорвания първи гейм с 27:29, но във втория успехът бе категоричен - 25:15.

Третият гейм в мача бе най-дългия и оспорван, като волейболистите на Левски Сиконко успяха да го затворят на 33:35.

Сините обаче не приключиха срещата, губейки четвъртата част с 25:19, което доведе двубоя до тайбрек.

В последния пети гейм Лукойл Нефтохимик запазиха спокойствие и победиха с 15:12.

Въпреки загубата тимът от София остана първи в класирането с 10 точки, следвани именно от съперника си в този мач с осем.

Утре ще играят ЦСКА и Пирин Балканстрой, както и Арда и Марек Юнион Ивкони. В последния мач от кръга един срещу друг в събота ще са тимовете на Монтана и Черно море БАСК.